בוקר טוב סביבתי מביא את הקיימות ואת סוגיית משבר האקלים עד אליכם/ן, ישירות לוואטסאפ. הצטרפו לקבוצה שקטה שבזכותה תוכלו להרהר ולדון בנושאים אקוטיים, לצקת תוכן נוסף לשיעורי החינוך, ובעיקר לשתף את התלמידים והתלמידות ולטפח בהם ערכים של אקטיביזם ושל מעורבות חברתית.

היוזמה משותפת למורים למען האקלים ולגולן צוקרון, מחנך ומורה לגאוגרפיה בתיכון הרצוג בית חשמונאי. בשנת 2018 החל גולן לכתוב הודעות בוקר לתלמידיו במטרה להפוך את הנסיעה לביה"ס לזמן למידה איכותי ולקדם את ערכי הקיימות. השנה החליטו מורים למען האקלים לפרוס חסותם על המיזם ולהפיץ את הודעות הבוקר פעמיים בשבוע, לכל המעוניין, מתוך מטרה להנגיש את הידע על נושאים מהותיים כמו שינויי אקלים והקשר שבין כלכלה, חברה וסביבה, בדרך ידידותית וקצרה. מידע במיזם מבוסס על מקורות מהימנים ועל פרסומים מדעיים.

בוקר טוב סביבתי פונה לצעירים בגובה העיניים כדי לשוחח איתם על נושא שלא עוסקים בו מספיק בבתי הספר – החיים עצמם.  מורים למען האקלים מאמינים כי אנו חייבים לחשוף את בני הנוער לאתגרים שאיתם מתמודדת האנושות כולה, כיוון שאנו סבורים שכבר היום ביכולתם להשפיע ולעצב מציאות. הם הרי ממילא יאלצו לעסוק בנושאים אלו בחייהם הבוגרים, אז "למה לא עכשיו, מה שבטח יבוא מחר…". המציאות היא ברת שינוי, שיתוף ידע הוא כוח ובני הנוער יכולים לשנות את המציאות ולפתור את האתגרים.

הצטרפו לבוקר טוב סביבתי – כי הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא לחולל אותו.

הצטרפו כאן לקבוצת הוואטסאפ השקטה

~ ~ ~

לוגו מורים למען האקלים

"מורים למען האקלים" היא תנועה הפועלת בקרב מורים, תלמידים, הורים והציבור הרחב בישראל, למען העלאת המודעות למשבר האקלים ולצורך הדחוף בבלימתו. התנועה מחנכת ומובילה לידע, העצמה ופעולה, במטרה ליצור שינוי משמעותי באורחות החיים ושינוי המדיניות הציבורית והחינוכית למען עתיד בר קיימא.
דף הפייסבוק וקבוצת הפייסבוק של התנועה.

 

בתמיכת יחידת פדגוגיה מוטת עתיד | אגף מו"פ, ניסויים ויוזמות | משרד החינוך