כיצד מדינת ישראל יכולה להרוויח מטיפול במשבר האקלים

ישראל מתגאה בהיותה "אומת הסטארט-אפ". הגיע הזמן להראות את היכולת ולהוות מגדלור גם בתחום האקלים. יוליה שטיינגרט, מנכ"לית האקסלרטור קפסולה TAU בחוג ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב, מסבירה איך

מצד אחד, ישראל היא הר געש של חדשנות ויצירתיות. מרכז של פיתוח רעיונות, טכנולוגיות ומוצרים שיש להם שימוש נרחב בעולם במגוון תחומים – הנדסת מחשבים, AI ולמידת מכונה, ביטחון, תחבורה, חקלאות – אתם יודעים. לא צריך להציג שוב את מגוון ההמצאות.

מצד שני, ישראל גם מתמודדת עם אתגרים רבים. אתגרי הענק – משבר הקורונה, מחסור במים, צפיפות בכבישים ועוד הרבה אתגרים – אסון הזפת בחופים, זיהום האוויר במפרץ חיפה. גם פה – אתם יודעים. לא צריך להציג שוב את מגוון האתגרים.

אז איך מביאים לידי ביטוי אסטרטגי את הכישורים ואת היכולת הטכנולוגית המופלאה? יוליה שטיינגרט, מנכ"לית האקסלרטור "קפסולה TAU", מרכז חדשנות לסטארטאפים ישראליים בחוג ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב, מסבירה בפוסט שפורסם בזמן ישראל, איך מדינת ישראל יכולה להרוויח המון מטיפול הולם במשבר האקלים.

https://www.zman.co.il/235062

משבר האקלים קורה עכשיו, בישראל ובעולם.

מדעני האקלים מסכימים באופן גורף שהסיבה למשבר היא פליטה מוגברת של גזי חממה על ידי בני האדם. למרבה המזל, היכולת לצמצם את פליטת גזי החממה נתונה גם היא בידי האדם. פעולות של מדינות ושל יחידים יכולות לסייע במזעור הנזק ובהיערכות לעתיד.

אתר אקלים ישראל מרכז את הידע העדכני בנושא משבר האקלים, ונותן כלים להבין טוב יותר את המשבר ואת הדרכים להתמודד עמו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרשמה לניוזלטר

כתבות נוספות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin